Чим рятуватися від мігрені

Напад мігрені може розвинутись через багато чинників:

  • підвищену сприйнятли­вість до певної їжі (приміром, продуктів, багатих на тирамін);
  • значні фізичні навантажен­ня;
  • недосипання, стрес, нервове виснаження;
  • різку зміну погоди;
  • у жінок - через гормональ­ні перепади, пов'язані з мен­струаціями;
  • надто яскраве або мерехт­ливе освітлення, голосну музи­ку, різкі запахи тощо;
  • паління, вживання алко­гольних напоїв.

 При цьому, якщо людина по­стійно страждає через сильні або періодично повторювані головні болі, потрібно обов’яз­ково повністю обстежитися, адже ці симптоми можуть свід­чити про такі серйозні захво­рювання, як аневризма, пух­лина мозку, гематома та ін.

Якщо інші хвороби виклю­чені, а підтверджено діагноз «мігрень», то варто врахову­вати, що перебіг нападів у хво­рих відрізняється за своїми ознаками. Через це лікування призначається індивідуально. Також важливо з’ясувати та ви­ключити фактори, які провоку­ють напади мігрені.

Коли пацієнт нормально почувається, лікар призначає певні медпрепарати для про­філактики. Як правило, такі за­ходи не сприяють цілковитому усуненню нападів мігрені, але допомагають знизити частоту їх виникнення. Крім того, профілактичне лікування зменшує вираженість головних болів під час нападу. Якщо напад почався, хворому краще знахо­дитись у затемненій, прохолодній кімнаті. До­бре тамує біль холодний компрес, прикладе­ний до лоба.

Під час нападу не рекомендована кава, міц­ний чай, сік з цитрусових. А от звичайне моро­зиво сприяє припиненню навіть дуже інтен­сивних болів. Тому візьміть столову ложку зі шматком морозива і притисніть його до м’яко­го піднебіння. Тримайте холодне до повного розтання.

Медикаментозне лікування нападу повинно починатися якомога раніше, найкраще – при перших проявах болю. Нині фармацевтична промисловість пропонує велику кількість медпрепаратів, які здатні полегшити або усунути напади мігрені. Проте застосовуються вони виключно за призначенням спеціаліста. Справа у тім, що засіб, який відмінно допома­гає одній людині, може виявитися неефектив­ним для іншого хворого, ще й посилити біль під час нападу.

Болезаспокійливі препарати теж варто при­ймати з обережністю. Звичайні анальгетики, як правило, неефективні при мігрені, адже в цій ситуації потрібно рятуватися не судинорозши­рювальним, а судинозвужувальним засобом. А ще регулярне вживання знеболюючих про­вокує зниження чутливості організму до них, збільшення частоти нападів та розвиток побіч­них ефектів.

 

Фітокомпозиція «СТРЕСОФІТ» від ТМ «Скарбниця здоров’я»

 Даний фітопрепарат виявляє за­спокійливу, седативну дію, нормалізує психічний стан, зменшує збудливість, дратівливість, сприяє відновленню сну, нормалізує діяльність серцево-су­динної системи у людей з нервовими виснаженнями, неврозами, що розви­нулись внаслідок розумового та фізич­ного перенапруження.

Властивості рослинних компонентів фітопрепарату зумовлюють застосу­вання даної фітокомпозиції при розла­дах нервової діяльності, що супроводжуються порушен­ням збудження і гальмування в корі голов­ного мозку. «Стресофіт» ефективний при безсонні, викликаному стресами і вто­мою, різноманітних психоневротичних реакціях, супроводжуваних руховою ак­тивністю і збудженням.

Прийом фітопрепарату виявляє пози­тивні результати при його застосуванні в комплексному лікуванні вегето-судин-них дистоній, мігрені, хореї, коклюшу, гіпертиреозу, клімактеричного неврозу, гіпертонії та ін. Рекомендації щодо споживання: ви­користовується для внутрішнього засто­сування як джерело біологічно активних речовин рос­линного походження в раціонах дієтичного харчування, призначених лікарем з метою створення оптимальних дієтологічних умов функціонування нервової системи при хронічній перевтомі, стресових ситуаціях, а також для нормалізації сну.

Склад: водно-спиртовіекстракти трави кропивисобачої (пустирнику), кореневищ з коренями валеріани, квітів глоду, трави меліси, плодів коріандру, квітів ромашки аптечної.

 

Фітокомпозиція «СПАЗМОФІТ» від ТМ «Скарбниця здоров’я»

Фітокомпозиція виготовлена з відбірної сировини, зі­браної в екологічно чистих регіонах України, що підтвер­джено сертифікатами відповідності.

«Спазмофіт» надає спазмолітичну дію на судини та глад­кі м’язи, блокує спазми судин головного мозку, ліквідує гі­поксію мозкових клітин, відновлює в них порушену мікроциркуляцію крові. Заспокійливо діє на центральну нерво­ву систему, виявляє антигістамінну і протинабрякову дію. Взаємодія рослинних компонентів фітопрепарату дозво­ляє застосовувати «Спазмофіт» при спазмах судин головного мозку, мігренях, головних болях унаслідок гіпертонії, гіпотонії, вегето-судинної дистонії, церебросклерозу, запаленнях мозкових оболонок, анеміях та ін. Також дана фіто­композиція рекомендована до вживання при будь-яких захворюваннях, які виникають унаслідок спазму судин та м’язів.

Рекомендації щодо споживання: може бути використана для внутрішнього застосування як джерело біологічно активних речовин рослинного походження в раціонах дієтичного харчуван­ня, призначених лікарем для створення оптимальних дієтологічних умов функціонування серце­во-судинної та нервової систем при спазмах та головному болю.

  Склад: водно-спиртові екстракти кореневищ з коренями родіоли рожевої, плодів глоду, трави меліси, пуп’янків софори, кореневищ з коренями валеріани, кореневищ півонії незвичайної, квітів пижма.

  

Фіточай «ЗАСПОКІЙЛИВИЙ» від ТМ «Натураліс»

Склад: вересу трава та квітки, меліси листя, душиці трава та квітки, валеріани корені, чебрецю трава, іван-чаю трава, м’яти листя, чаю зе­леного листя.

У народній медицині сприяє норма­лізації функціонування нервової системи, має м’які заспокійливі властивості при нервовому збудженні та виснаженні, дратівливості, занепокоєнні, безсонні.

Застереження: при індивідуальній чутливості до компонентів фіточаю, ва­гітним жінкам і тим, що годують груддю; дитячий вік.