ЯК ЗАБУТИ ПРО СОЛОДКЕ?

Якщо ви хочете зберегти стрункість, доведеться чимось пожертвувати. І першими у бою за тонку талію «поляжуть» солодощі – абсолютно непотрібна з погляду корисності їжа.

Але є солодкоїжки, для яких відмова від смачненького стає справжньою трагедією. Саме таким людям вирішила допомогти британська дієтолог Лілі Суттер. Вона вигадала кілька простих способів, як без проблем відучити себе їсти солодощі. І це дуже важливо, бо часто у людини на кону не лише красива зовнішність, а й здоров՚я.

Не їжте солодощі протягом місяця

І саме так вам вдасться виробити в собі звичку відмовлятися від солодкого. Цукор – це один з продуктів, що здатний викликати залежність. Чим частіше і більше ми споживаємо солодкого, тим більше нам хочеться цукерок, здобних булочок, вафель чи морозива. Зате відмова від солодкого на цілих 30 днів позитивно вплине на ваші смакові рецептори, і з часом ви вже не відчуватимете потреби у поїданні шкідливих ласощів.

Проти цукру всі способи гарні

І один із цих способів – прибрати солодощі з перед очей: ніяких цукерок з печенюшками у вазочці на обідньому столі. Приберіть з буфета усі солодкі спокуси. А перед очима краще покласти сухофрукти і свіжі фрукти.

Посвятіть близьких у свої плани

Рідні виступають головними нашими спокусниками: тільки-но дружина настроїлася на боротьбу із зайвими кілограмами, як коханий чоловік прино­сить увечері маленький тортик до чаю, або всього-лише молочну шоколадку, і ота шоколадка знову псує вам настрій і всю стратегію.

Якщо ж ви розкажете і друзям, і рідним, і колегам, що солодкому – бій, вони будуть попереджені і постараються не потрапляти вам на очі з цукерками.

Уважно вивчайте склад продуктів

Часом виробники додають цукор навіть у ті продукти, де його важко собі уявити. У та­кому випадку запам՚ятайте: якщо у продукті харчування міститься більше 5 г цукру на кожні 100 г, то краще відмовитися від вживання такої їжі. І, позбавляючись від звички їсти солодке, враховуйте, що є солодощі, які не додадуть вам зайвих кілограмів.

Приготуйте ласощі власноруч

Якщо організм настійно просить чогось смачненького, запропонуйте йому цікавий десерт: збийте в блендері яго­ди з натуральним йогуртом, додайте до цієї суміші трохи насіння чи горіхів. Така страва з низьким вмістом цукру на­лежить до ряду корисних солодощів. А ще потрібно такий десерт присмачити дрібкою кориці (на кінчику ножа), тоді тяга до цукру неодмінно відступить.

Готуйте, не додаючи шкідливі приправи

Синтетичні ароматизатори, барвники, підсилювачі смаку – це ваші головні вороги. Щоб без проблем контролювати кількість цукру, не додавайте його у страви, що готуєте, а також попрощайтеся з переліченими вище компонентами. Так само перестаньте тамувати спрагу напоями, що містять багато хімічних добавок: від синтетичних замінників цукру до барвників.

Ваші друзі – білки

Але не тільки вони, а й корисні жири, які містять якісні продукти харчування добре регулюють рівень цукру у крові. Такі продукти дають відчуття ситості на тривалий час, заряджають енергією, відповідно бажання наїстися солодкого не виникає.

А ще не намагайтеся підняти собі настрій за допомогою ласощів – замість поїдання солодкого вийдіть прогуляйтеся.

Вам підійдуть продукти, багаті на хром

Даний мікроелемент – це мінерал, важливою властивістю якого є здатність нормалізувати рівень цукру в крові. Наукові дослідження говорять про те, що харчові добавки, що містять хром (піколинат хрому), ефективно зменшують тягу до солодкого. На хром багаті такі продукти: броколі, спаржа, картопля, свіжі помідори, цільнозернові продукти, апельсиновий сік.

Сприймайте відмову від цукру, як подарунок собі

Не сприймайте щоденну відмову від солодощів, як своєрідну кару чи виклик своїй волі. Поставтеся до цієї зміни у своєму житті, як до особливого кроку на кшталт відмови від сигарет, що покращить ваше здоров՚я та зовнішність, додасть енергії і життєвих сил.

Ваше життя – точно не цукор

Що це значить? Це значить, що ви живете не зарадити того, щоб наїдатися солодким, або ж сумувати, якщо вам солодощі заборонені.

Цукор не може бути головним вирішальним фактором – добре вам чи погано, гарний у вас настрій чи похмурий.

Є безліч способів отримати задоволення, не набиваючи шлунок ласощами: ви можете записатися на масаж, прийняти розслаблюючу ванну, зустрітися з друзями або ж подивитися улюблене старе кіно. Цей список насолод можна продовжувати і продовжувати, при цьому не включивши у нього жодної шоколадки.