Червоний перець та кориця проти розладів травлення
Людина єдина серед ссавців отримує задоволення від їжі. Саме тому ми маємо порушення травлення і саме через це багато з нас страждає на ожиріння. Усі ці проблеми починаються тоді, коли, втамовуючи спрагу, ми замість звичайної води п՚ємо солодку газовану, а втамовуючи голод, з՚їдаємо величезну порцію, наприклад, смаженої картоплі чи курочку-гриль, чи ще щось, вбивче для шлунку. Додайте сюди постійні стреси, малорухливий спосіб життя, нерегулярність харчування – і ви зрозумієте, що спазми, закрепи чи проноси турбують вас не просто так. До того ж ця проблема стала особливо актуальною після новорічних свят, коли алкоголь, салати з майонезом та різноманітні солодощі входили до нашого раціону практично щодня.
Як поліпшити самопочуття при розладах шлунку, не ковтаючи пігулки? Відповідь проста: на допомогу прийдуть цілющі рослини.
Червоний стручковий перець покращить травлення, адже, не зважаючи на свою пекучість, він м՚яко та безпечно стимулює роботу шлунку. Вживати його варто, якщо відчуваєте, що добряче переїли. Для цього подрібніть червоний
перець (або візьміть готову приправу), дрібку порошку залийте холодною кип՚яченою водою (50-70 мл), розмішайте і швидко проковтніть, щоб не обпекти стравохід. Настоянку 1:5 вживають по 10 крапель тричі на день після їжі.
Чай з м՚ятою – відмінний засіб для відновлення травлення.
Якщо тричі на день пити такий чай після їжі, у вас минуть здуття, спазми й болі. Готується напій просто: 1 ч. л. подрібненого листя м՚яти залити 250 мл окропу, трохи остудити й процідити. А настоянку (1:5 – 3-5 крапель на один прийом) вживати тричі на день протягом тижня.
Календула та червона калина проти спазму.
Завдяки корисним речовинам, що входять до складу календули, ця рослина усуває спазми, а також запори, здуття живота й гази, покращує роботу печінки. Окрім цього, календула ще й нормалізує гормональний фон. Отже, аби позбутися неприємних симптомів, вживайте цілющу настоянку 1:5 – 20-30 крапель на 50-100 мл кип՚яченої води.
Часто супроводжуються спазмами шлунку хворобливі менструації чи нездужання, що є проявами клімаксу. Допомогти може настоянка червоної калини (1:5 – 50 крапель; приймати по одній дозі 3 рази на день), або рідкий екстракт (1:1:10; приймати по одній дозі 3-4 рази на день). Застереження: під час вагітності вживання калини може спричинити викидень, тому консультація лікаря обов՚язкова.
Аїр болотний та алтей лікарський втамовують болі у шлунку.
Холодний настій із кореня алтею, який у своєму складі містить слиз, добре знімає запалення. Також він допомагає відновити мікрофлору при дисбактеріозі кишківника. Для цього 1 ч. л. сухого порошку кореня алтею розвести у холодній (гарячою не можна розводити ні в якому разі!) кип՚яченій воді. Приймати тричі на день. А ще чай з алтеєм та медом допомагає при застуді, бронхіті, пневмонії, очищаючи бронхи від слизу. Аїр болотний відмінно заспокоює та знеболює шлунково-кишковий тракт, відновлює роботу шлунку після харчового отруєння, при цьому пригнічуючи патогенну мікрофлору. Для лікування подрібніть кілька корінців у кавомолці. 1 ч. л. порошку залийте склянкою окропу настоюйте 10 хв., а потім приймайте настоянку 1:5 – 20-30 крапель на склянку води тричі на день.
Подорожник та кульбаба лікарська допоможуть при закрепах.
Клітковина та слизові речовини, на які багате листя подорожника, покращать стан товстої кишки та порятують від закрепів, що виникають, коли ви споживаєте бідну на клітковину їжу. Ефективність подорожника доведена науково, саме тому він входить до складу багатьох проносних засобів, які можна придбати в аптеці. Отже, 1 ст. л. сухого листя подорожника залити склянкою холодної кип՚яченої води, або перемішати з 1 ст. л. меду або кефіру. Приймати щодня перед сном.
Відвар кульбаби лікарської усуває закрепи завдяки своїй здатності активізувати вироблення жовчі.
Для приготування засобу 1 ч. л. подрібненого кореня кульбаби залити склянкою води, заварювати 5-10 хв. на маленькому вогні, накривши ємність кришкою. Дати настоятися, процідити, вживати 3-4 рази на день з варенням (якщо дуже гірчить).
Кориця – від діареї. Небезпечний харчовий розлад діарею можна вилікувати за допомогою ароматної кориці. Відбувається це завдяки ефірній олії, яка міститься в пряності і має здатність вбивати хвороботворні мікроби. Також спинити діарею допоможе клейка речовина танін, що теж входить до складу кориці. Отже, тримайте цю пряність удома та завжди додавайте до їжі в якості профілактики харчових отруєнь. А цілюща суміш готується так: 1/2 ч. л. подрібненої кориці залийте склянкою крутого окропу, потім вживайте тричі на день.
Від нудоти й блювання врятує імбир. Йому дійсно немає рівних у боротьбі з цими неприємними симптомами, що б їх не спричинило – легке харчове отруєння чи довга подорож. Тому тримайте під рукою сухий або свіжий корінь, особливо, якщо зібралися в далеку дорогу. Для порятунку 1 ч. л. свіжого кореня імбиру натерти на мілкій терці, далі залити склянкою окропу.
А подрібненого сухого кореня потрібно взяти 1/2 ч. л. й розчинити у склянці гарячої води. Приймати у разі потреби.
При метеоризмі – кріп.
Цю рослину недаремно додають до салатів та супів. Кріп дійсно здатний покращити травлення в цілому, заспокоїти шлунок, налагодити роботу кишківника, усунувши надмірне утворення газів. Насіння кропу для лікування можна зібрати у бабусі на городі й засушити, або купити в супермаркеті як приправу, щоб потім заварювати собі чай. Отже, 1/2 ч. л. насіння залити склянкою окропу, дати настоятися 5 хвилин, процідити й пити теплим протягом дня.
Антистресова дія валеріани.
Нервове напруження завжди позначається на роботі шлунково-кишкового тракту. А валеріана має відмінну заспокійливу дію, і блокує передачу стресу від мозку до травного тракту. Отже, перенервувавши, приймайте 20-30 крапель настоянки валеріани тричі на день після їжі.